Odplata

OBSADENIE: 1 chlapec, 1 dievča

K: Ahoj Jožko. Však nevieš, kto ti píše? A prosím ťa, ani po tom v najbližšej dobe nepátraj. Nie, ukľudním ťa, nie som z tvojej triedy. Ale zato viem o tebe všetko, alebo skoro všetko. Viem, že sedíš s postrachom Denisom, ktorý od teba odpisuje a ešte od teba inkasuje centíky za ochranu, no fuj! Jožko, takto si klesol, keby si sa zdôveril mne, ja by som tvoje problémy vyriešila sakum prásk. Mám vybaviť nakladačku pre Denisa? Nie, naozaj, niektorí siedmaci sú mi naklonení. Rozmýšľaj o tom. Tvoja Eva. P.S. Odpovede na moje správy mi dávaj do hydrantu na chodbe, vedľa vašej triedy. Niekto ich bude vyberať, ale ja to nebudem, mám na to lidi. To aby si ma nepoznal. Spoznáš ma keď príde čas. Zatiaľ čau. Tvoja Temná Eva.
L: Ahoj Evka. Už týždeň som od teba nedostal žiadny odkaz. Každú hodinu na teba myslím a každú prestávku chodím do hydrantu a nič. Len moje správy kdesi miznú. Zahráva sa so mnou niekto? Je to krutý žart? Som v koncoch. Evka napíš mi. Jožo.
K: Jožko prepáč, ale táto skúška bola potrebná. Potrebovala som sa uistiť o tvojej dôvere vo mňa. Aj Boh skúšal Abraháma a Sáru, keď im dal syna Izáka v starobe. Tak aj ty buď vytrvalý. Mám plán. Zohnala som z osobitnej školy štyroch 15 – ročných cigáňov, ktorí trochu spacifikujú toho tvojho Denisa. Dúfam len, že to nevyvolá vojnu gangov. Moja štvorica to urobí nezištne, len za pollitrovú fľašu koniferky, nič viac. A robia kvalitne. Žiadne zlomeniny a zlomené rebrá, či otrasy mozgu alebo vybité zuby. Fakt sú to profíci. Tvoja Eva.
L: Nie, nie, Eva, nie, s tým nemôžem súhlasiť. Som proti akémukoľvek násiliu. Zastav to Eva, prosím zastav to. Jozef.
K: Milý Jožo. Bohužiaľ alebo chválabohu akcia už prebehla a myslím, že celkom úspešne. Morgoši chcú tú koniferku, ale to nechaj na mňa, ja to vybavím. A čo Denis? Už strúha dobrotu?
L: Strúha, čo by nestrúhal, je ako vymenený. Na ľavom oku má obrovský monokel a doniesol mi všetky peniaze do jediného centa. Čosi vyše 18 eur. Ale vieš, Eva, nemám z toho všetkého radosť. Nemám radosť z Denisa, z jeho monoklu, a ani z tých 18 eur nemám radosť. Napriek tomu ti za všetko ďakujem a lúčim sa s tebou, už mi nepíš. Jozef. A tu sa náš dramatický príbeh končí a pokračuje iný.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *