Platby za hry

Vítam Vás na mojej stránke „divadelnetexty.sk“. Tí z Vás, ktorí ste navštívili moju stránku v minulosti, ste si určite všimli mnohé zmeny. Áno, stránka sa zmenila, zdokonalila. Zmenené bude vyhľadávanie: podľa rozsahu hry, žánru a počtu postáv. Každá hra má synopsu – stručný obsah. Pribudla novinka – metodická príručka pre učiteľov, režisérov a hercov: „Divadlo – ako na to“. Najväčšia zmena je tá, že za hry budete platiť. Nebude to veľa, takže dúfam, že Vás to finančne nezruinuje.

Platby za texty:
– krátke hry (3 – 10 strán) – 20 eur
– stredné hry (11 – 20 strán ) – 30 eur
– dlhé (21 a viac strán) – 40 eur
– metodická príručka – 10 eur.

Scénky sú zadarmo. Každá hra aj metodika má ukážku, na základe ktorej, ak sa Vám bude páčiť, si ju vyberiete a po zaplatení poplatku Vám hru alebo metodiku pošleme v elektronickej podobe. Zaplatením poplatku získavate automaticky právo na inscenovanie hry a jej verejné produkovanie, bez akýchkoľvek ďalších poplatkov. Jediné čo nesmiete – text hry predať inému divadlu.

Tieto podmienky platia pre učiteľov, režisérov a hercov základných škôl, základných umeleckých škôl, konzervatórií, vysokých škôl, amatérskych a ochotníckych súborov, občianskych združení a malých divadielok.

Avšak veľké profesionálne kamenné divadlá môžu hry uvádzať len na základe autorského zákona, t.j. cez literárnu agentúru LITA.
Milí priatelia, dúfam, že Vás moje texty oslovia a budú pre Vás inšpiráciou do ďalšej divadelnej práce. Prajem Vám veľa tvorivých síl a úspechov.

Vlado Mores