Platby za hry

Vítam Vás na mojej stránke „divadelnetexty.sk“. Tí z Vás, ktorí ste navštívili moju stránku v minulosti, ste si určite všimli mnohé zmeny. Áno, stránka sa zmenila, zdokonalila. Zmenené bude vyhľadávanie: podľa rozsahu hry, žánru a počtu postáv. Každá hra má synopsu – stručný obsah. Pribudla novinka – metodická príručka pre učiteľov, režisérov a hercov: „Divadlo – ako na to“. Najväčšia zmena je tá, že za hry budete platiť. Nebude to veľa, takže dúfam, že Vás to finančne nezruinuje.

Krátke hry od troch do desať strán budú stáť 20 eur, stredné hry od desať do dvadsať strán 30 eur a hry nad dvadsať strán 40 eur. Metodiku si budete môcť objednať za 10 eur. Scénky sú zadarmo. Každá hra aj metodika má ukážku, na základe ktorej, ak sa Vám bude páčiť, si ju vyberiete a po zaplatení poplatku Vám hru alebo metodiku pošleme v elektronickej podobe. Zaplatením poplatku získavate automaticky právo na inscenovanie hry a jej verejné produkovanie, bez akýchkoľvek ďalších poplatkov. Jediné čo nesmiete – text hry predať inému divadlu.

Tieto podmienky platia pre učiteľov, režisérov a hercov základných škôl, základných umeleckých škôl, konzervatórií, vysokých škôl, amatérskych a ochotníckych súborov, občianskych združení a malých divadielok.

Avšak veľké profesionálne kamenné divadlá môžu hry uvádzať len na základe autorského zákona, t.j. cez literárnu agentúru LITA.
Milí priatelia, dúfam, že Vás moje texty oslovia a budú pre Vás inšpiráciou do ďalšej divadelnej práce. Prajem Vám veľa tvorivých síl a úspechov.

Vlado Mores